0 (352) 324 00 50

Entegre kliniğimizde Restoratif diş tedavisi, Endodonti (Kanal tedavisi), Periodontoloji (diş eti hastalıkları), Protez ve Cerrahi branşlarından uzman hekimlerimiz koordine bir şekilde tedavi hzimetlerini sunmaktadır. İlk muayenesi ve tedavi planlaması yapılan yetişkin (+15 yaş) hastalar entegre kliniğine yönlendirilerek tedavileri tamamlanmaktadır.

Restoratif Diş Tedavisi 

Restoratif Diş Tedavisi, diş sert dokularını ilgilendiren, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların ya da mevcut estetik  şikayetlerin teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştiren uzmanlık dalıdır. Tedavi sürecinde hastanın şikayetinin giderilmesinin yanında, kaybedilmiş fonksiyon ve estetiğin de yeniden kazandırılması bu uzmanlık dalının ana hedefidir. Restoratif Diş Tedavisi anabilim dalında bilimsel gelişmeler doğrultusunda yeni materyaller, yeni cihazlar ve yeni tedavi yöntemleri kullanılarak, her zaman güncel ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak hedeflenmektedir.

Restoratif diş tedavisi kliniğinde erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif tedavi yaklaşımları, dentin hassasiyeti için yapılan tedaviler, vital pulpa tedavisi, direkt kompozit uygulamaları (beyaz dolgular), inley ve onley restorasyonlar, lamine restorasyonları (yaprak restorasyonlar), gülüş tasarımı ve diş beyazlatma uygulamaları yapılmaktadır. Bunların dışında engelli hastalar, yaşlı (Geriatri) ve onkoloji hastalarının diş problemlerinin teşhis ve tedavi işlemleri uygulanmaktadır.

Endodonti

Pulpa iltihaplarında enfeksiyon, diş çevresinde görülen kızarıklık veya şişlik, çiğnemeye karşı hassasiyet, sıcak ve soğukta uzun süre geçmeyen ağrı şeklinde kendini gösterir. Bu belirtilerle bize başvuran hastalarımıza kanal tedavisi uygulayarak ilgili dişin ağızda kalmasını ve sağlıklı bir şekilde fonksiyon görmesini sağlayarak implant veya köprü protezi gereksinimini ortadan kaldırmayı amaçlamaktayız.

Endodonti kliniğimizde uygulanan işlemler; hasar görmüş canlı pulpanın tedavileri, direkt/indirekt kuafaj ve vital amputasyon) kök kanalı tedavileri, travmaya uğramış dişlerin endodontik tedavisi, başarısız kök kanalı tedavilerinin yenilenmesi (Retreatment); bu işlem sırasında bir önceki tedaviden kalan problemlerin düzeltilmesi, endodontik tedavi görmüş dişlerin restorasyonu, (kanal içi post ve/veya kor uygulanması), kök oluşumunun tamamlanmasına veya kök ucu bariyerinin oluşturulmasına yönelik endodontik tedaviler, (apeksogenezis veya apeksifikasyon) ve endodontik tedavi görmüş dişlerin beyazlatılmasıdır.

Protetik Diş Tedavisi

Dişlerin şekil, form bozukluklarını ve diş eksikliklerinin teşhisini, tedavi planlamasını, rehabilitasyonunu, oral fonksiyonların tamamlanmasını ve okluzyonun düzenlemesinin yanı sıra hastanın görüntüsünün ve estetiğinin geliştirilmesinde etkili bir tedavi bilimidir.

Protetik diş tedavisi kliniğinde diş eksikliği ve ağız dokularının mevcut durumuna göre sabit protezler, tam seramik restorasyonlar, tam ve parsiyel hareketli protezler, implant üstü protezler, estetik ön bölge restorasyonları ve çene yüz protezleri yapılmaktadır.